Stacja czołowa – odbiór cyfrowy i analogowy

Stacja czołowa – odbiór cyfrowy i analogowy

Dalsze informacje o stacji czołowej.

Stacja czołowa to moduł, który wykorzystywany jest do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To najważniejszy punkt, który skupia różne sprzęty służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem dobrze funkcjonującą całość. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach

Stacja czołowa to urządzenie używane w modułach do odbioru telewizji kablowej – między innymi w apartamentowcach, motelach, miejscach użyteczności publicznej oraz przez operatorów telewizji kablowej. Transmituje ona połączenie do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych elementów wchodzących w skład stacji czołowej. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą dedykowanych aplikacji. Do szafki wchodzą różne moduły – np. DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – kompleksowy system antenowy

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub AV. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się awarie w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania duże koszty. Dużo komponentów składających się na stację czołową ma też osobne sloty USB, które umożliwiają wprowadzenie własnego contentu. Całościowy układ antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu różnych części.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]