Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

Jeśli potrzebujesz kabla koncentrycznego, zobacz tu.

W większości mieszkań znajduje się telewizor. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć ciekawy dokument lub dobrej jakości serwis informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, niezbędne jest wykonanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znajdują się obecnie bardzo różne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na wysokim poziomie. Najlepszym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek bardzo dobrze sprawdzają się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w ich przypadku są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja materiałów różnego typu. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania na zewnątrz domów, do wykonania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]