Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Szukasz wzmacniacza kanałowego? Skieruj się tu.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać kanały cyfrowe i analogowe. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszą funkcją jaką pełni jest wzmacnianie mocy sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych instalacji

W sprzedaży znajdziemy dużo urządzeń, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór programów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Sprawdzają się np. w miejscowościach górskich, tunelach, jak również w niektórych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich pokrywa sprawia, że mogą być stosowane na antenie zewnętrznej – zdają egzamin w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Standardowo wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 oddzielne wejścia – na przykład UHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię eliminującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu LTE. W zależności od rodzaju urządzenia posiada też trzy lub cztery specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają odrębne zasilanie oraz sygnalizatory LED.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]