Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna?

Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna?

Sprawdź, gdzie nabyć skrzynkę teletechniczną.

Skrzynki telekomunikacyjne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo funkcjonalne. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – ze wzmocnionego metalu

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana z wytrzymałego metalu i mieć odpowiednie otwory, które pełnią rolę wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. Na rynku wyróżniamy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz nieruchomości, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt oraz negatywne warunki atmosferyczne. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – np. światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, wejścia optyczne. Moduły wewnątrz skrzynki możemy przyłączyć m. in. na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – zachowaj porządek w środku szafki

Istotnym składnikiem jest też ochrona przed dostępem osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu służą wzmocnione zasuwy. To ważne także w mieszkaniu, w którym przebywają małe dzieci. Nie zapominajmy także o uporządkowaniu kabli – do tego celu wykorzystuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do swoich potrzeb.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]